PL 3 04601 Mäntsälä. Käyntiosoite Oitintie 130 04740 Sälinkää puh. 0400 180246

Suurenna fonttiaPienennä fonttia
Eläkeliitto

Eläkeliiton Uudenmaan piiri ry

Eläkeliiton Uudenmaan piiri - iloa ikävuosiin - valoa vanhuuteen

Yhdistysten luottamushenkilöt v. 2018

Piirin alueella on 25 aktiivisesti toimivaa yhdistystä, joissa 31.12.2017 yhteensä 6792 jäsentä.
Yhdistyksen nimen jälkeen on perustamispäivämäärä ja sen jälkeen jäsenmäärä 31.12.2017, seuraavalla rivillä puheenjohtaja, viimeisenä sihteeri

Yhdistysten kotisivuosoite on: www.uusimaa.elakeliitto.fi/artjarvi
artjarven tilalle laitat sen yhdistyksen nimen, jonka kotisivuille haluat mennä.

Artjärvi 27.8.75, jäseniä 185, www.uusimaa.elakeliitto.fi/artjarvi

Jorma Malmiharju  p. 050 5841557 j.a.malmiharju (at) luukku.com Sihteeri Mauri Kyöstilä Orimattilantie 257 D, 16270 Villikkala p. 040 707 6418 mauri.kyostila@phnet.fi  

Askola 2.9.75, jäseniä 649, www.uusimaa.elakeliitto.fi/askola

Puheenjohtaja Päivi Nissinen Luhdintie 511 B 07230 Monninkylä.p. 050-3370969. sp. jp.nissinen@gmail.com                                                     
Sihteeri Ulla Aaltonen puhelin 040-5610788. Sähköposti aaltonenullaa@gmail.com

Espoo 1993, jäseniä 435

Puheenjohtaja Matti Passinen Visakoivuntie 18 A, 02130 Espoo p.040 750 1478, matti.passinen@kolumbus.fi espoo@elakeliitto.fi, Sihteeri Ritva Karikoski, 040 594 0296ritva.karikoski@gmail.com

Hyvinkää 2.10.75, jäseniä 536, www.uusimaa.elakeliitto.fi/hyvinkaa

Puheenjohtaja Sirkkku Servomaa p. 041-4521028 sirkku.servomaa@gmail.com,Kuuselantie 130 05840, sihteeri Marja Arola p.040-7501349,,marja.arola@gmail.com, Eerolankatu 6 05830 Hyvinkää

                                                                                                                                                      Järvenpää 26.11.03, jäseniä 210, www.uusimaa.elakeliitto.fi/jarvenpaa

Puheenjohtaja Niko Vanhatalo Arolantie 12 C 04410 Järvenpää p. 040 532 2763 Puheenjohtaja 
niko.sakkijoki@gmail.com, Olavi Rintala Jaalankatu 12 04430 Järvenpää. P.050 477240. Olavi. rintala(at)kolumbus.fi

Karjalohja 9.7.76, jäseniä 148, www.uusimaa.elakeliitto.fi/karjalohja 

Puheenjohtaja Aira Jokinen Pistokuja 3 09120 Karjalohja,puhelin 040-515 8713,sähköposti, aira.jokinen@dnainternet.net, Sihteeri Irma Roine Teilinummentie 3 09120 Karjalohja p. 0440284660. roineirma@gmail.com 


Karkkila 27.11.87, jäseniä 140,
www.uusimaa.elakeliitto.fi/Karkkila

Puheenjohtaja Raili Mäki  Järvenpääntie 257, 03600 Karkkila, p. 0400 924 728 raili.maki257@gmail.com, sihteeri ja lomasihteeri  Pirkko Nikula 
Peltosenpolku 6 03620 Karkkila, p. 050 347 822 pirkko.nikula@gmail.com

 

Kerava 9.4.03, jäseniä 100,
www.uusimaa.elakeliitto.fi/kerava

Puheenjohtaja Heikki Manninen, Hirvenkatu 3 E 3, 04230 Kerava p. 044 274 3153 h.k.manninen@gmail.com , sihteeri Sirkka-Liisa Lehtinen Haltiakuja 5 F28, 04230 Kerava, sirkka.kuvat@gmail.com

Kirkkonummi 21.11.02, jäseniä 226, www.uusimaa.elakeliitto.fi/kirkkonummi

Puheenjohtaja Risto Jussila p.050-5691244 risto.jussila@elisanet.fi 
Sihteeri Riittta Suihkonen Suihkonen p 0503308926  suihkonenriitta@gmail.com

Lohja 11.1.84, jäseniä 363 www.uusimaa.elakeliitto.fi/lohja

Puheenjohtaja,Liisa Varpio Osoite Sjundbyntie 5 F33, 02580 Siuntio liisa.varpio@luukku.com, Puhelin 040 750 1194, Kaija Suominen Immolantie 691, 08500 Lohja puh. 040 7474808, suominen.kaija@gmail.com

Myrskylä 4.1.77, jäseniä 153, www.uusimaa.elakeliitto.fi/myrskyla 

Puheenjohtaja Irma Fagerholm  P: 0500 394628, irmafagerholm@gmail.com, Anja Lannetta   p.  0400 837918   anja.lannetta@outlook.com,  Pentti Urhonen p: 040 592 4771, pentti.urhonen@dlc.fi 

Mäntsälä 20.8.75, jäseniä 434, www.uusimaa.elakeliitto.fi/mantsala
Puheenjohtaja Matti Korhonen Kaislikontie 13 B 2 04600 Mäntsälä p. 040 718 8158 soukkionmatti@gmail.com Sihteeri Seija Silvennoinen sp: seija-m.silvennoinen@elisanet.fi, puh. 040-7067385. os: Kaakkumäentie 8 B 12, 04600 Mäntsälä.

Nummi

Pertti Haapanen Puheenjohtaja  puh 040 596 9919   sp  pertti.haapanen(at)dnainternet.net Reino Koski  Varapuheenjohtaja puh 040 041 0195   sp reino.koski(at)dnainternet.net

Ritva Niemi  (ei hallituksessa)  Sihteeri puh 040 552 7704    sp  rtvniemi(at)gmail.com  

 

Nummela 27.10.09, jäseniä 233, www.uusimaa.elakeliitto.fi/nummela

Puheenjohtaja Matti Keskitalo  0400 410576 matti.keskitalo@elisanet.fi;
Lea Laurell P.044 2909500 lea.laurell(at)kolumbus.fi Nummi 11.9.75


Puheenjohtaja Pertti Haapanen pertti.haapanen(at)dnainternet.net 

Ritva Niemi Mattilanraitti 13, 09930 Leppäkorpi p. 040 5527704, rtvniemi@gmail.com

Nurmijärvi 9.10.75, jäseniä 597, www.uusimaa.elakeliitto.fi/nurmijarvi

Puheenjohtaja Erkki Henriksson, Huvilakuja 2B 01800 Klaukkala. p. 0500819008 erkki.henriksson@suomi24.fi , Esko Vuorenmaa Suonojantie 37, 01860 Perttula p. 050 367 6385 logidea@kolumbus.fi

Orimattila 20.3.74, jäseniä 421, www.uusimaa.elakeliitto.fi/orimattila

Puheenjohtaja Hannu Vilja p. 0451109697,
hannu.vilja@gmail.com.

Varapuheenjohtaja Seppo Arola p. 0409000243 seppo.arola@luukku.com, Sihteeri Eeva Jokinen p.0407339645, eeva.ellen.jokinen@gmail.com, Jäsensihteeri Marjut Aalto s.posti: marjut.h.aalto@gmail.com

Pornainen 29.8.75, jäseniä 198,
www.uusimaa.elakeliitto.fi/pornainen

Puheenjohtaja Keijo Salento puh. 0400654978. sp. keijo.salento@suomi24.fi  ,
Mirjami Peltonen Krouvarintie 40, 07150 Laukkoski p. 045 639 8787  mirjami_peltonen@wippies.fi

Porvoon seutu 7.11.77, jäseniä 137, www.uusimaa.elakeliitto.fi/porvoo

Puheenjohtaja Marja Nurme Jokikatu 5 A15 06100 porvoo p. 040 760 4181 marja.nurme@gmail.com  

Pukkila 4.1.77, jäseniä 124,
www.uusimaa.elakeliitto.fi/pukkila

Puheenjohtaja Osmo Mikkola Rakaniityntie 47, 07560 Pukkila p.050 5897279  osmo.mikkola4@pp.inet.fi. sihteeri Seppo Salonen Rastaantie 28, 07565 Kantele p. 050 564 2108 seppo.r.salonen@gmail.com

Pusula 17.8.76, jäseniä 218, www.uusimaa.elakeliitto.fi/pusula

Puheenjohtaja Kaarina Juolahti Kaivokuja 2, 03850 Pusula p. 041 455 08030 kati.juolahti@dnainternet.net
Marja Jaakkola Puistokuja 3 C 2, 03850 Pusula p. 050 538 9249 marja.jaakkola@elisanet.fi  

Sammatti 11.9.75, jäseniä 162 www.uusimaa.elakeliitto.fi/sammatti

Puheenjohtaja Annikki Brown Lohnassuontie 5, 09220 Sammatti p. 050 5002698
annikki.brown@gmail.com  
Kaija Selenius  Lohilammentie 62, 09220 Sammatti p. 041 548 1281 kaija.selenius@dnainternet.net 

Seutula 30.5.81, jäseniä 287 www.uusimaa.elakeliitto.fi/seutula

Puheenjohtaja Kristina Eskola Solbackantie 5, 01760 Vantaa p. 0400 393 699 kristina.eskola@gmail.com
Anja Helasuo Lintukallionkuja 3, 01620 Vantaa p. 0400 574 000 anja.helasuo@gmail.com  
 
Tuusula 14.11.90, jäseniä 181, www.uusimaa.elakeliitto.fi/tuusula

Puheenjohtaja Kullervo Mäkinen, puh. 040 575 6295

Ketunrinne 5 04300 Tuusula, sähköposti: kullervo.makinen@elisanet.fi

Varapuheenjohtaja Tapani Mielty,puh. 040 741 0746 ,Liedontie 5 05460 Hyvinkää. Sähköposti :tapani.mielty@pp.inet.fi

Sihteeri Marja-Leena Väyrynen Kertunkuja 12 05430 Nuppulinna p: 0440882227,marjaleena.väyrynen@gmail.com ,rahastonhoitaja Pirjo Kulovaara Hyökkäläntie 11 A 15, 04300 Tuusula  p .045 279 3398 pirjo.kulovaara@gmail.com

Vantaa 4.11.2015 jäseniä 72

Puheenjohtaja Pirkko Karjalainen Kaislarinne 1 D 32, 01300 Vantaa, pirkko.l.karjalainen@gmail.com, p.0400-142544

Matti Sippola Koivikko 9, 01620 Vantaa, mattivsippola@gmail.com 

 

Vihti 18.4.1980, jäseniä 282, www.uusimaa.elakeliitto.fi/vihti

Puheenjohtaja Aila Parikka Kurkisuontie 2, 03400 Vihti p. 0400 488 871 aila.parikka@columbus.fi ,aila.parikka@gmail.com 

Rahastonhoitaja Ritva Väre, Jokikunnantie 264, 03400 Vihti p. 0400 624 620 vare.ritva@elisanet.fi

Jäsenrekisterinhoitaja Kirsti Kirveskallio Voimapolku 2 B 22 03100 Nummela. p. 040 703 9491 kirsti.kirveskallio@hotmail.com       

Sihteeri Ritva Väre  Jokikunnantie 264 03400 Vihti  p. 0400 624 620 vare.ritva@elisanet.fi